top of page

Pricing & Programs

We have two convenient pricing options tailored to fit your meal prep needs.

 

NEW CLIENT TASTING MENU

Not sure if meal prepping is for you? Heard great things about our food, and just want to give us a try? Our tasting menu is a great option to introduce you to our food. You will receive all 4 meals from the menu released for the week + 1 container of power oats + 1 container of protein power balls + 1 container of power oats, and 1 snack box + 1parfait.

 

4 Meals + 1 Protein Power Balls + 1 Snack Box OR parfait + 1 Power Oats: $50.00 

(additional meal $8.50)

*This plan is for new clients only*

WEEKLY MEAL PLAN

5 meals per week: $40.00 (additional meals $7.50)

10 meals per week: $75.00 (additional meals $7.00)

15 meals per week: $100.00 (additional meals $6.50)

20 meals per week: $125.00 (additional meals $6.25)

MONTHLY MEAL PLAN

Monthly meal plans include your meal option chosen below for 4 weeks NON-consecutive. The four weeks are paid up front at a discounted price, and if you are out of town or are unable to order that week, it will roll over to your next order.  All you do is send us your order & you're good to go. 

Must be used within a 90 day period or meal plan expires.

*Your order is not guaranteed as menu does sell out. Please ensure to place your order early.*

5 meals per week: $145.00 (additional meals $7.00)

10 meals per week: $280.00 (additional meals $6.75)

15 meals per week: $390.00 (additional meals $6.25)

20 meals per week: $480.00 (additional meals $6.00)

PROTEIN POWER BALLS

Our Protein Power Balls are only for purchase with any of our monthly or weekly meal plans as an add-on item.

Not available for individual sale.

1 container (5 balls): $4.00

2 containers (10 balls): $7.00

3 containers (15): $10.00

POWER OATS

Our Power Oats are only for purchase with any of our monthly or weekly meal plans as an add-on item.

Not available for individual sale.

1 Container: $4.00

3 Containers: $10.00

5 containers: $15.00

SNACK BOXES & PARFAITS

Our Snack Boxes & Parfaits are mix & match, ad are only for purchase with any of our monthly or weekly meal plans as an add-on item.

Not available for individual sale.

1 Item: $4.50

3 Items: $12.00

5 Items: $20.00

PROGRAMS

Our programs here at FMP are designed to be environmentally friendly as well as save you money!

Refer A Friend

Know a couple people who you think would enjoy our meals? Send them over & make sure they mention you when they place their order. Once their order is placed & paid for you receive $5 off your next order!

bottom of page